O LOKALIZACJI Po sąsiedzku z naturą OSTOJA to zatopione w zieleni osiedle domów w GRZEPNICY z bogatą infrastrukturą lokalną, w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru Natura 2000, oddalone zaledwie 25 minut autem od ścisłego centrum SZCZECINA.
TWÓJ NATURALNY WYBÓR
0 km od centrum
Szczecina
0 km do granicy
polsko-niemieckiej Lubieszynie
0 km do Rezerwatu
Świdwie
0 km do Puszczy
Wkrzańskiej
1,2 km do stadniny koni „Jockey Club”
2,5 km do Szkoły Podstawowej
2,4 km do NZOZ Centrum Medycznego
400 m do przystanku autobusowego
3,1 km do przedszkola
Twój naturalny wybór

Okolica jest przyjazna dla miłośników turystyki rowerowej i pieszej, a także kusi pięknem natury oraz cennymi zabytkami architektury. Przez Grzepnicę i gminę Dobrą przebiegają liczne szlaki pieszo- rowerowe, w tym:

  • Szlak pieszy „Do jeziora Świdwie nr ZP-1041-s” – 13 km
  • Szlak „Do jeziora Świdwie – Rezerwatu PAN” – 34 km
  • Ścieżka rowerowa Buk – Łęgi – 3,6 km
  • Szlak „Przez Puszczę Wkrzańską” – 107 km
Puszcza Wkrzańska Łączna powierzchnia polskiej i niemieckiej części to ok. 1550 km². Polska strona znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Szczególnie unikatowym obszarem puszczy jest Rezerwat Świdwie, który stanowi schronienie dla licznych gatunków ptaków. Mieszkają tu m.in.: żurawie, wilgi, czaple, bąki, błotniaki – stawowy i łąkowy, strumieniówki, derkacze, wąsatki, orły bieliki, kilka rodzajów gęsi i wiele innych. Na terenie rezerwatu znajduje się jezioro Świdwie oraz otaczające go bagna. W puszczy odnajdziemy także imponujące bogactwo gatunków roślin z przewagą sosen i buków.
POZNAJ SWOICH SĄSIADÓW
Żuraw Popielaty Grus grus Wierny i odpowiedzialny towarzysz na całe życie. Łączy się w stałe pary i bardzo dba o swoje pisklęta. Gniazda buduje w miejscach bezpiecznych, pewnych i robi to bardzo solidnie. Dzięki temu ma zawsze do czego wracać, mimo swej pracowitej i wędrownej natury.
Orzeł Bielik Haliaeetus albicilla Gniazda zakłada wysoko i tylko na solidnych, największych drzewach, aby były niedostępne dla ewentualnych zagrożeń. Pisklęta od małego przyzwyczaja do górowania nad innymi, jednocześnie pracowicie dla nich polując. Do swego gniazda wychowująca para orłów potrafi przynieść dziennie ponad 10 kg pożywienia.
Czapla Biała / Czapla Siwa Ardea cinerea Cechują ją dostojeństwo i delikatność, które mogą zmylić – zwłaszcza potencjalnych kandydatów na bycie obiadem dla czapli, która nie gardzi rybami, żabami i drobnymi ssakami. Gniazd bronią zaciekle i z wielkim poświęceniem. Ukrywają je w zaroślach, aby nie były widoczne dla ewentualnych wrogów. W myśl zasady „moje gniazdo - moja ostoja” siedziby czapli są trudno dostępne i leżą zwykle na samotnych kępach trzcin otoczonych wodą.
Bąk zwyczajny Botaurus stellaris Mimo małych rozmiarów buduje imponujące gniazda nad brzegami i w zwartym sitowiu. Siedziby te nie są wielkie, za to dobrze zaprojektowane i kunsztownie wykonane. Całe domostwo jest doskonale ukryte w ścianie trzcin, przez to znakomicie chroni jaja wysiadywane przez samicę. Samiec krąży wokół nich z kolejnymi dostawami jedzenia, wydając charakterystyczne, buczące dźwięki.
Wiosenna promocja Odetchnij świeżym powietrzem!
Wybierając teraz dom z naszej oferty
Otrzymasz rekuperator w cenie domu.
*szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży
Dziękujemy
za przesłanie zgłoszenia.
Dział sprzedaży skontaktuje się możliwie
jak najszybciej.