16.12.2019
Technologia budowy Ostoi – zielona i przyjazna środowisku
Jedną za najbardziej wyjątkowych cech inwestycji OSTOJA jest nowoczesna i przyjazna środowisku technologia budowy. Nasza budowa nie jest szkodliwa ani dla środowiska, ani dla otaczającego krajobrazu.

 

Prefabrykacja dla ekologii

  Inwestycja jest realizowana w technologii prefabrykacji, najmniej uciążliwej spośród wszystkich technologii wznoszenia budynków. Prefabrykaty wykorzystywane do montażu budynków pochodzą z fabryki MABUDO. Właśnie dzięki tej technologii powstaje OSTOJA w Grzepnicy pod Szczecinem.   Już samo wykorzystanie technologii prefabrykacji sprawia, że budowa jest bardziej przyjazna środowisku. Technologia prefabrykacji pozwala budować odpowiedzialnie i w poszanowaniu przyrody. Co sprawia, że ta metoda jest bezpieczna dla środowiska i otoczenia domu?   Najważniejsze korzyści w procesie budowy to:  
  • relatywnie bardzo małe zużycie wody na placu budowy,
  • praktycznie brak odpadów poprodukcyjnych,
  • brak zanieczyszczenia gleby,
  • bardzo mocno ograniczona eksploatacja środowiska naturalnego w okolicach placu budowy,
  • szybki czas realizacji (ograniczenie do minimum hałasu w sąsiedztwie budowy).
Korzyści dla klienta:
  • niskie zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania budynku, dodatkowo wspomagane przez rekuperację,
  • niższe rachunki za ogrzewanie.

Wyjątkowa konstrukcja ścian domu – MABUDO ECO – to gwarancja tego, że domy będą ciepłe, a opłaty za ogrzewanie zimą będą niskie. Ponadto mieszkańcy domów będą mogli znacznie oszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ domy w OSTOI zostaną wyposażone w instalację odzysku ciepła (odzysk energii z zanieczyszczonego powietrza). Ponowne wykorzystanie energii z ogrzanego powietrza pozwala zaoszczędzić około 45% całkowitego zapotrzebowania budynku na ciepło oraz jest przyjazne dla środowiska. Rekuperacja opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym w rekuperatorze. Sam rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła z nagrzanego już, ale brudnego powietrza.

Więcej informacji pod adresem:
Osiedle OSTOJA w Grzepnicy – zielone budownictwo w technologii prefabrykacji
Wiosenna promocja Odetchnij świeżym powietrzem!
Wybierając teraz dom z naszej oferty
Otrzymasz rekuperator w cenie domu.
*szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży
Dziękujemy
za przesłanie zgłoszenia.
Dział sprzedaży skontaktuje się możliwie
jak najszybciej.